Nejvíc na světě miluju tu rozmanitost-každý den mě nasere někdo jiný!!!
Kdopak to je pro dnešní den???

XIV.kapitola

20. září 2010 v 0:00 | Faillë |  Povídka-Snapeova dcera
XIV.kapitola-Náštva Blacka

Slunce mě hřálo na obnažené pokožce.Stébla trávy se mi otíraly o bosé kotníky.Procházela jsem se lesem, kde zněl ptačí zpěv.Došla jsem na malou mýtinku.Zpěv utichl.Studený výtr mě políbil na obnaženou šíji.Zatáhlo se.Začalo pršet.Sklopila jsem hlavu, jelikož mě do obličeje bičoval vítr.Na trávníku se lesklo několik kapek krve.Kapky krve tvořili cestičku směrem ke středu louky.Rozběhla jsem se podle nich.Mokré oblečení se mi lepilo na tělo a táhlo mě k zemi.
Konečně jsem doběhla až do středu louky.V jezeru krve ležely dvě těla-ženy a muže.Žena měla podřezané hrdlo a na muži nebyla viděna žádná známka smrtelného zranění.Akorát jeho obličej byl zjizvený a skrvavený, tak aby hio nikdo nepoznal.Svezla jsem se na kolena a začala usedavě plakat.Byla to těla mých rodičů.Najednou jsem ucítila nějaký předmět na vé šíji.Najednou se ozval posměšný, ledový hlas.
''To ty můžeš za jejich smrt.To ty jsi příčinou jejich smrti.''
''Né!''

Vymrštila jsem se od sedu.Můj pohled sklouznul na Optima, který spal stočený u Křivonožky v nohách mé postele.Až teď jsem si uvědomila tíhu na mém levém rameni.S trhnutím jsem se otočila a pohlédla do utrápené tváře mojí kamarádky-Hermiony.
''Byl to jen sen,'' pronesla jsem tiše.
''Míváš často noční můry?''
''Ne... Já... Potřebuju na čerstvý vzduch.''

Vzala jsem si hábit a hůlku.Vydala jsem se po setmělých chodbách směrem ke sklepení.Otevřela jsem vchod do svého pokoje a sedla si na postel.Dívala jsem se do tváří mé rodiny.Teď jsem konečně mohla dát najevo svoji bolest a smutek.Po tvářích se mi kutálely slzy.Nakonec jsem se stulila do klubíčka a nechalal se dusit svými vzlyky.Najednou mě objímaly něčí paže.Vylekaně jsem se otočila a podívala se do těch nejkrásnějších oči na světě.

(Pohled Severuse)
Zase jsem pracoval dlouho do noci.Zrovna jsem se chystal do postele, když mi do pokoje přišel Nick.Nikdy jsem nezamířil.Pouze jednou a to, když našel Samanthu.Tehdy se tu ještě nevyznala a zabloudila.
''Samantha je ve svém sklepním pokoji a brečí jako želva.''
Na to jsem vyletěl z pokoje.Nezajímalo mě, že mám na sobě pouze kalhoty s košilí.Chtěl jsem tam vběhnout, jenže jsem se odrazil od neviditelné bariéry, která její pokoj chránila.Na druhý pokus se už podařilo.Přišel jsem až k tomu uplakanému uzlíčku na posteli.Přetáhl jsem si ji na klín a objal její třesoucí se tělo.Vylekaně se otočila.Vpíjela se mi do očí.Opatrně jsem vzal její obličej do dlaní a palci jsem stíral slzy, které se jí kutálely po tvářích.Při tom jsem jí šeptal slova útěchy.Po chvíli začala usínat.Uložil jsem ji do postele.Potichu zašeptala.
''Nechoď, prosím.''
Pouze jsem přikývnul a lehnul si k ní.Svoji hlavu si položila na moji hruď a spokojeně usnula.Přikryl jsem nás oba dekou.Tahle malá potvůrka ve mně vzbuzovala ochranářský pocit.Byla tak křehká, tak zranitelná.Lehce jsem jí pohladil po vlasech.Nakonec jsme oba usnuli.Vytratil jsem se těsně před rozedněním.Na posteli jsem jí nechal vzkaz a černou růži.Zbožňuje černé růže.

(Pohled Sam)
Probudili mě sluneční paprsky na mé tváři.Slastně jsem se protáhla a spatřila malý papírek s černou růží.Radostně jsem si k ní přivoněla.Přečetla jsem si vskaz.Zapadla jsem do koupelny, kde jsem si dopřála sprchu.Vlasy jsem si vyfoukala a sčesala do neposedného drdolu.Natáhla jsem na sebe černé legíny, šedé úpletové šaty, černý pásek, šedé vysoké boty.Ještě že mi tu nějaké oblečení zůstalo.Natáhla jsem si hábit a vydala se na snídani.V jídelně jsem zatím seděla sama.Všimla jsem si několika studentů z Krásnohůlek, jak po mě pokukují.To se však nelíbilo Dracovi.Všimla jsem si jak v urce drtí vidličku.Radši jsem rychle dojedla a zašla do ložnice.Hermiona vypadala ustaraně.
''Co se děje Hermi?''
''Kde si byla?Víš, jaký jsem měla strach?''
''Hele klid, byla jsem ve svém sklepením pokoji.Šla jsem si tam číst a nějak jsem usla.''
Začala jsem se štrachat v oblečení.Vytáhla jsem si bílý blejzr a bílou čapku.
''Vrátím se večer.''
Vyběhla jsem na školní pozemky a rovnou jsem si to mířila do lesa.Konečně jsem byla volná.Ještě jsem se stavila u Hagrida pro něco na zub pro Prince.Běžela jsem až na mýtinku, kde se pásli Testrálové.Princ stál kousek opodál.Nadšeně jsem k němu přiběhla a podala mu kousek masa.Nadšeně ho přijal.Po snídani jsem se jeli projet.Rozloučila jsem se s ním a šla za Hagridem.Zrovna se staral o koně z Krásnohůlek.
''Ahoj Hagride.''
''Ahoj Sam, tyhle koně jsou-''
''Naprosto úžasní,'' odpověděla jsem za něj.
''Přesně, ale jsou to takový malý potvůrky.Něco jako Testrálové.''
''Myslíš, že bych ti mohla pomoc?Prosím.''
Nasadila jsem štěněčí výraz.Nakonec přeci jen svojil.Pomáhala jsem mu je krmit.To však neuniklo pozornosti Krásnohůlských studentů a dokonce i Madame Maxime.Ta jen vyjeveně zírala, jak si ke mně nadšeně chodí pro whisky.Dokonce se nechali i pohladit.
''No budu muset jít, Hagride.Chtěla bych ještě někoho navštívit.''
''Jasně a zase se stav.''
To už jsem uítkala do hradu.Zašla jsem rovnou k Brumbálovi.Od něj jsem se přímo odletaxovala do našeho sídla.Uvítal mě Matthew.
''Dobré odpoledne, jak jsi se měl?''
''Dobré odpoledne, a děkuji za optání, dobře.''
''To ráda slyším.Půjdu se podívat za tvojí sestrou.''
Jenom přikývnul a odešel.Vešla jsem do kuchyně kde poskakovala jedna neposedná skřítka.Slušně jsem ji pozdravila a obdařila ji úsměvem.Podala mi talíř toho nejlepšího jídla.Znovu jsem se usmála.Při jídle jsem si povídali.Najednou jsem si vzpoměla na Siriuse.
''Ehm.Chloe, mohla bys mi připravit tašku jídla asi tak na den?''
''Jistě, chystáš se někam jet?''
''Ne, tak docela.Je to komplikované.''
''Samozřejmě.''
Než jsem se nadála byla připravena taška jídla i s pitím.Vzala jsem ještě nějaké jídlo pro Klofa a poprosila Matthew, jestli by mi nepomohl.Nakonec jsme se přemístila kus za Prasinky.Šla jsem cestou, kteru se má jít k Siriusově úkrytu.Do háje.To musel vybrat takové místo?Hbitě jsem se protáhla průrvou.Hůlku stále namířenou před sebou.Šla jsem směrem ke Klofovi.Než jsem se nadála konc něčí hůlky mířil na moje záda.
''Nechte toho, Blacku.Nechci vám ublížit.''
''Jak to víš?''
''Brumbál.Donesla jsem vám jídlo.''
Na to jsem se otočila a hodila po něm dvě tašky jídla.
''To jedna je pro vás, druhá pro Klofa.''
''Jak jsem jmenujš?''
''Váš kmotřenec, vám jistě už o mě psal.''
''Ty jsi Samantha?''
''Ano.''
Najednou jsi moji tvář osvětlil světlem z hůlky.Dlouho si prohlížel moji tvář.
''Ne.Tomu nevěřím.''
''To taky nemusíte.No už radši půjdem.Zítra o půnoci vám sem někdo z mých přátel donese nějaké to jídlo.''
Na to jsem už podala Matthewovi ruku a ten nás přenesl domů.Už se začalo stmívat a tak jsem se rozloučila.Domluvila jsem se s nima, že každý druhý den budou nosit Blackovi jídlo.Pomocí letaxu jsem se dostala do Bradavic.Brumbál mě vřele uvítal.Radši jsem odešla do ložnice.Hermiona seděla ve společence.Mile jsem se na ní usmála a Pottera si vůbec nevšímala.Pozdravila jsem se s dvojčaty a už mizela v ložnici.Hermiona za mnou přišla.
''Sam, kam vlastně každý víkend mizíš?''
''Ráda bych ti to řekla, ale nesmím.''
''Ví o tom Brumbál?''
''Samozřejmě.''
Rychle jsem se převlkla do něčeho čistějšího.No jo, trochu jsem se umazala.Nakonec jsem to vzdala a osprchiovala se.Natáhla jsem na sebe černé emo kalhoty s punkovým páskem a bílou kočili s nebelvírským lvem.Vlasy jsem stáhla do vysokého culíku.Natáhla jsem na sebe hábit a šla do Velké síně.
 


Komentáře

1 moira | Web | 22. září 2010 v 17:52 | Reagovat

takže konec stávky? tohle znám, nechceš psát, ale nemůžeš si pomoc a píšeš dál... nebo to tak nemáš? já to tak vždycky cítila a díky tomu jsem překonala to své kritické období.. :)
moc pěkná kapitola, snape a sirius... :D kdyby se jen ti dva potkali... :-D zrovna včera jsem dočetla poslední díl harryho pottera, takže už v ději neplavu a musím ti připsat pochvalu, píšeš to skvěle podle toho, jak se to děje i v knize... :)) jen jsem zvědavá, co se stane na turnaji... :-D

2 Michangela | 14. listopadu 2010 v 16:16 | Reagovat

Docela by mne zajímalo, co tak udivilo Siriuse. Poznal ji? Jako má Harry oči po matce... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama